Apartamento Imperial

  • 93 m²
  • 3 sovrum
  • 2 badrum

Apartamento Imperial Benidorm med 3 sovrum, som har ett strandnära läge ungefär 25 minuter till fots från San Jaime y Santa Ana-kyrkan, har plats för upp till 7 gäster. Wi Fi och en parkering finns också i den 93 m² stora lägenheten.

Det här boendet har utsikt över havet och erbjuder gästerna balkong, sitthörna och vardagsrum med luftkonditionering. Apartamento Imperial erbjuder gästerna bekvämligheter som hårtorkar i badrummet. Det finns också en bidé, en separat toalett och en dusch.

Tillgång till golfbana hjälper gästerna att underhålla sin kropp.

Den här lägenheten erbjuder ett komplett kök utrustat med vattenkokare, kylskåp och köksredskap.

Den här lägenheten ligger inom 2 km från Balco del Mediterrani. Ungefär 30 minuter till fots från boendet kan du besöka Plaça Triangular. Inom 2,1 km från Apartamento Imperial hittar du Terra Mítica. Tågstationen Benidorm spårvagnsstation är belägen en kort bit från lägenheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Apartamento Imperial Benidorm
Sunset Drive Resort Apartment 5-10 Poniente Beach
Mobilpris

Sunset Drive Resort Apartment 5-10 Poniente Beach

77 m från boendet
USD 477 USD 429
per natt
Sunset Drive 1-46 Poniente Beach
Mobilpris

Sunset Drive 1-46 Poniente Beach

78 m från boendet
USD 366 USD 329
per natt
Sunset Drive Superb Apartment
Mobilpris

Sunset Drive Superb Apartment

8.7
Fantastiskt 100 recensioner
206 m från boendet
USD 186 USD 167
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Alicante Flygplats
    56 km

    Tågstationer

    Benidorm spårvagnsstation
    2,2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Transferservice (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Dykning
    • Snorkling
    • Vandring
    • Cykling

    Boendetjänster

    • Valutaväxling
    • Utflykts-/biljettservice

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Strand
    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 17:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 10:00
    LicensnummerESFCNT00000304300004628600000000000000000000000000005
    Vanliga frågor
    • ❓
      Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Apartamento Imperial?
      Populära sevärdheter nära Apartamento Imperial inkluderar bland annat Terra Mítica, San Jaime y Santa Ana-kyrkan, Plaça Triangular.
    • ❓
      Hur stort är Apartamento Imperial?
      Apartamento Imperial är 93 m² stort.
    • ❓
      Vilka bekvämligheter har Apartamento Imperial för affärsresenärer?
      Apartamento Imperial har en rad bekvämligheter för affärsresenärer, bland annat skrivbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Alicante Flygplats
    56 km

    Tågstationer

    Benidorm spårvagnsstation
    2,2 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Apartamento Imperial Benidorm

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng